МЕТАЛЕВІ ХРЕСТИ КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ XVIII– XIX СТОЛІТТЯ У ЗІБРАННІ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

  • Олена Попельницька Національний музей історії України

Анотація

У статті розглядаються культові хрести католицької церкви XVIII–XIX ст. (нагрудні та у складі чоток) із зібрання Національного музею історії України, які досі не були досліджені та не були введені до наукового обігу. Зокрема, у ставрографічному зібранні музею представлені два виготовлені у Західній Європі хрести, на яких зображено популярного іспанського святого – Дієго з Алькали. Означені музейні предмети як історичні джерела дотичні не лише до історії України, а й до інших європейських держав. Вони також становлять певний інтерес як твори декоративно-ужиткового мистецтва XVIII–ХІХ ст.

Ключові слова: ставрографія, католицизм, новий час, Іспанія, Італія, cвятий Дієго, XVIII–XIX ст., Національний музей історії України, художнє литво.

Біографія автора

Олена Попельницька, Національний музей історії України

кандидат історичних наук,
завідувач відділу науково-видавничої діяльності

Опубліковано
2019-10-17
Як цитувати
Попельницька, О. (2019). МЕТАЛЕВІ ХРЕСТИ КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ XVIII– XIX СТОЛІТТЯ У ЗІБРАННІ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ. Науковий вісник Національного музею історії України, (5), 205-217. вилучено із http://visnyk.nmiu.com.ua/index.php/nv/article/view/379

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 > >>