АРХІВНО-СЛІДЧА СПРАВА ГНАТА КОЛЦУНЯКА – ДЖЕРЕЛО ВИВЧЕННЯ ЖИТТЯ РЕПРЕСОВАНОГО ТА ЗВИНУВАЧЕНЬ ПРОТИ СПІВРОБІТНИКІВ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ІСТОРИЧНОГО МУЗЕЮ
Анотація
У статті описано документи архівно-слідчої справи Гната Колцуняка – завідувача фондами Всеукраїнського історичного музею ім. Тараса Шевченка (нині – Національного музею історії України), у 1933 р. звинуваченого у належності до Української військової організації. Матеріали представлені так, що дають можливість доповнити біографію етнографа та музейника, а їх опис доповнює та деталізує картину репресій проти української інтелігенції. Назви документів справи перекладено українською мовою з російської; вказано їхнє датування та місцезнаходження у справі; складені Г. Колцуняком документи відкоментовано. У додатку наведено згадані в протоколах допитів прізвища співробітників Всеукраїнського історичного музею ім. Тараса Шевченка та діячів культури.
Ключові слова: Всеукраїнський історичний музей ім. Тараса Шевченка, екслібрис, Кабінет-музей антропології та етнології ім. Хведора Вовка, Гнат Колцуняк, Національний музей історії України, репресоване музеєзнавство, Центральний історичний музей.
Авторське право (c) 2019 НМІУ та автори статей

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори вміщених статей та матеріалів висловлюють власну думку, що не обов’язково збігається з поглядами членів редколегії і несуть відповідальність за достовірність наведених фактів.
Усі права застережено.
Передрук та/або переклад (повний чи частковий) можливий лише за згоди
Національного музею історії України та авторів.