ЕКСЛІБРИСИ НУМІЗМАТИЧНИХ ВИДАНЬ З КНИГОЗБІРНІ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

  • Андрій Бойко-Гагарін Національний музей історії України
  • Лариса Дідора Національний музей історії України

Анотація

У статті досліджено та проаналізовано екслібриси та автографи видатних нумізматів – Олексія Орешнікова, графа Івана Толстого, професора Валентина Рябцевича, а також пов’язані із фундатором та першим директором НМІУ Миколою Біляшівським дарчі написи та нотатки, що містяться в нумізматичних виданнях бібліотеки Національного музею історії України (НМІУ); визначено їхнє наукове значення для нумізматичних досліджень. На означених виданнях також є печатки товариств, пов’язаних із вивченням історії та охороною культурної спадщини. Нумізматична література книгозбірні НМІУ містить майже всі види бібліотечних штампів самого НМІУ, починаючи з Київського музею старожитностей та мистецтв.

Ключові слова: екслібриси, Національний музей історії України, нумізматична література, видатні нумізмати, університет Св. Володимира.

Біографії авторів

Андрій Бойко-Гагарін, Національний музей історії України

кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник сектору нумізматики, фалеристики, медальєрики та боністики

Лариса Дідора, Національний музей історії України

провідний бібліотекар відділу науково-видавничої діяльності

Опубліковано
2019-10-17
Як цитувати
Бойко-Гагарін, А., & Дідора, Л. (2019). ЕКСЛІБРИСИ НУМІЗМАТИЧНИХ ВИДАНЬ З КНИГОЗБІРНІ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ. Науковий вісник Національного музею історії України, (5), 18-38. вилучено із http://visnyk.nmiu.com.ua/index.php/nv/article/view/363

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають