КНИЖКОВІ ЗНАКИ, ДАРЧІ ТА МАРГІНАЛЬНІ НАПИСИ НА ВИДАННЯХ З ФОНДОЗБІРНІ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ З ТЕМИ “ЮДАЇКА”: АКТУАЛЬНІСТЬ МУЗЕЙНОЇ ПРЕЗЕНТАЦІЇ
Анотація
Мета статті полягає у тому, щоб із використанням конкретних прикладів екслібрисів, дарчих та маргінальних написів на антикварних та букіністичних книгах з фонду бібліотеки Національного музею історії України продемонструвати актуальність та доступність нових форм музейної презентації книг – важливих матеріальних символів історії та культури. Іншою метою дослідження є обґрунтування ідеї залучення книги до музейної комунікації не лише як тексту для читання, зразка книговидавничої діяльності, історії палітурної справи або майстерності оформлення, а й джерела, яке дає можливість відшукати зв’язки з конкретною персоналією, її філософією, суспільною та духовною місією. Третьою метою статті є актуалізація потреби розвитку дослідницьких (наукових) компетенцій бібліотекаря як фахівця, його самоосвіти та участі у неформальній освіті впродовж усього життя. Адже за суттю бібліотечної діяльності науково-дослідницька, а тим більше науково-експозиційна та науково-фондова діяльність, не є посадовими обов’язками бібліотекаря.
Ключові слова: бібліографічний покажчик, екслібрис, історія єврейської громади, книжковий знак, Національний музей історії України, музейна бібліотека, історія єврейської громади, юдаїка.
Авторське право (c) 2019 НМІУ та автори статей

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори вміщених статей та матеріалів висловлюють власну думку, що не обов’язково збігається з поглядами членів редколегії і несуть відповідальність за достовірність наведених фактів.
Усі права застережено.
Передрук та/або переклад (повний чи частковий) можливий лише за згоди
Національного музею історії України та авторів.