БИТВА З ЧУДОВИСЬКОМ: ЯЗИЧНИЦЬКА, ХРИСТИЯНСЬКА ТА ПОСТМОДЕРНІСТСЬКА ВЕРСІЇ, ЗОБРАЖЕНІ НА ПРЕДМЕТАХ ЮВЕЛІРНОГО МИСТЕЦТВА

  • Ірина Удовиченко Національний музей історії України

Анотація

В дослідженні проведено діахронний аналіз композиції “Битва з чудовиськом”, зображеної на предметах ювелірного мистецтва, показано зміну уявлень про сутність чудовиська й мету боротьби з ним. Проведено пошук інтерпретацій та наративних джерел, що відповідають зображенням битви з чудовиськом на ювелірних творах у культурах періоду античності, а також у композиціях християнської та постмодерністської доби.

Ключові слова: філософія ювелірного мистецтва, битва з чудовиськом, постмодернізм, скіфська доба, християнство, святий Георгій, архангел Михаїл, аберація особистості.

Біографія автора

Ірина Удовиченко, Національний музей історії України

старша наукова співробітниця відділу “Історія ювелірного мистецтва в Україні”, Музей історичних коштовностей України – філіал Національного музею історії Украни (Київ, Україна)

Опубліковано
2019-06-22
Як цитувати
Удовиченко, І. (2019). БИТВА З ЧУДОВИСЬКОМ: ЯЗИЧНИЦЬКА, ХРИСТИЯНСЬКА ТА ПОСТМОДЕРНІСТСЬКА ВЕРСІЇ, ЗОБРАЖЕНІ НА ПРЕДМЕТАХ ЮВЕЛІРНОГО МИСТЕЦТВА. Науковий вісник Національного музею історії України, (4), 491-503. вилучено із http://visnyk.nmiu.com.ua/index.php/nv/article/view/330