ОЛЕКСІЙ ЄРИМОВИЧ – СВЯЩЕНИК, АРХЕОЛОГ ТА ДОСЛІДНИК СТАРОЖИТНОСТЕЙ ЧИГИРИНЩИНИ

  • Алла Перепелиця Національний історико-культурний заповідник “Чигирин” (Чигирин, Україна)

Анотація

У статті розглядається життєвий шлях Олексія Єримовича – настоятеля соборної Хрестовоздвиженської церкви в Чигирині. Він вважається одним із засновників памʼяткоохоронної роботи на Чигиринщині. На поч. XX ст. О. Єримович збирав старожитності, проводив археологічні розвідки та досліджував сакральні споруди. В ці роки він також викладав у однокласній церковно-парафіяльній школі Хрестовоздвиженського собору та у двокласному міському училищі, водночас активно займався громадською діяльністю. В 1937 р. О. Єримович був репресований та розстріляний більшовицькою владою, а в 1991 р. його реабілітували. У 2008 р. священнослужителя Чигиринського благочиння О. Єримовича канонізувала Українська православна церква (МП). Священик увійшов у сонм святих мучеників і сповідників XX ст. та посів гідне місце серед 144 новомучеників Черкаських.

Ключові слова: старожитності, памʼяткоохоронна робота, археологічні розвідки, сакральні споруди, репресований, канонізований.

Біографія автора

Алла Перепелиця, Національний історико-культурний заповідник “Чигирин” (Чигирин, Україна)

молодша наукова співробітниця сектору археологічних досліджень

Опубліковано
2019-06-22
Як цитувати
Перепелиця, А. (2019). ОЛЕКСІЙ ЄРИМОВИЧ – СВЯЩЕНИК, АРХЕОЛОГ ТА ДОСЛІДНИК СТАРОЖИТНОСТЕЙ ЧИГИРИНЩИНИ. Науковий вісник Національного музею історії України, (4), 425-430. вилучено із http://visnyk.nmiu.com.ua/index.php/nv/article/view/322