ДОКУМЕНТАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ З КОЛЕКЦІЇ НМІУ, ЩО ВИСВІТЛЮЮТЬ КОМПЛЕКС КОЛЕКТИВІЗАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ В УСРР НАПРИКІНЦІ 1920-Х – НА ПОЧАТКУ 1930-Х РОКІВ (ФОНДОВА ГРУПА ЗБЕРІГАННЯ “РУКОПИСНІ ДОКУМЕНТИ”)

  • Богдан Казимирович Патриляк Національний музей історії України

Анотація

У статті здійснено огляд матеріалів фондової групи зберігання “Рукописні документи”, що можуть ілюструвати в експозиції музею соціально-економічні та політичні заходи радянської влади в українському селі наприкін. 1920-х – на поч. 1930-х рр. Серед матеріалів – посвідчення уповноважених із хлібозаготівель, документи про сплату єдиного сільгоспподатку, самооподаткування, акти про усуспільнення селянського майна під час суцільної колективізації тощо. Насильницьке втілення більшовицькою владою колективізаційних заходів в Україні та опір цим заходам українських селян, зрештою, призвели до найбільшої української трагедії ХХ ст. – Голодомору 1932–1933 рр.

Ключові слова: селянство, колективізація, хлібозаготівлі, Голодомор, УСРР, НМІУ.

Біографія автора

Богдан Казимирович Патриляк, Національний музей історії України

кандидат історичних наук, заступник генерального директора з наукової та фондової роботи

Опубліковано
2019-06-12
Як цитувати
Патриляк, Б. К. (2019). ДОКУМЕНТАЛЬНІ МАТЕРІАЛИ З КОЛЕКЦІЇ НМІУ, ЩО ВИСВІТЛЮЮТЬ КОМПЛЕКС КОЛЕКТИВІЗАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ РАДЯНСЬКОЇ ВЛАДИ В УСРР НАПРИКІНЦІ 1920-Х – НА ПОЧАТКУ 1930-Х РОКІВ (ФОНДОВА ГРУПА ЗБЕРІГАННЯ “РУКОПИСНІ ДОКУМЕНТИ”). Науковий вісник Національного музею історії України, (4), 210-221. вилучено із http://visnyk.nmiu.com.ua/index.php/nv/article/view/293