НЕВІДОМИЙ ЕПІСТОЛЯРІЙ ЛЕВА МАЦЕЄВИЧА З КОЛЕКЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ

  • Максим Васильович Яременко Національний музей історії України

Анотація

У рукописній архівній колекції НМІУ зберігаються невідомі листи вихованця Київської духовної академії Лева Мацеєвича за 1909–1911 р., переважно адресовані Степану Дроздову. В епістолярії вміщено різні факти, що стосуються адресанта, проте його головна тема – збір матеріалів про вихованця Києво-Могилянської та ректора Київської духовної академій, архієпископа Смарагда (Олександра Крижановського). Із повідомлень Лева Мацеєвича стає зрозуміло, що саме вдалося виявити про родину Смарагда в архіві храму с. Велика Березянка на Київщині. Листи також містять низку деталей, що дозволяють оцінити кваліфікацію їхнього автора як дослідника.

Ключові слова: Національний музей історії України, Київська духовна академія, Лев Степанович Мацеєвич, Степан Леонтієвич Дроздов, Смарагд (Олександр Крижановський).

Біографія автора

Максим Васильович Яременко, Національний музей історії України

доктор історичних наук, професор, Національний університет “Києво-Могилянська академія”,

старший науковий співробітник відділу пізньосередньовічної, ранномодерної та нової історії України, Національний музей історії України (Київ, Україна)

Опубліковано
2019-06-12
Як цитувати
Яременко, М. В. (2019). НЕВІДОМИЙ ЕПІСТОЛЯРІЙ ЛЕВА МАЦЕЄВИЧА З КОЛЕКЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО МУЗЕЮ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ. Науковий вісник Національного музею історії України, (4), 155-161. вилучено із http://visnyk.nmiu.com.ua/index.php/nv/article/view/287