ФОНДОВЕ ЗБЕРІГАННЯ СТАНКОВОГО ЖИВОПИСУ В ХУДОЖНІХ МУЗЕЯХ ТА ЗАПРОВАДЖЕННЯ “ІНСТРУКЦІЇ З ОБЛІКУ ТА ЗБЕРІГАННЯ” В 1950–1960-ті рр.

  • Ірина Марченко Центр пам’яткознавства НАН України і Українського товариства охорони пам'яток історії та культури (Київ, Україна)

Анотація

Стаття присвячена стану превентивної консервації в музеях художнього профілю 1950–60-х рр. Аналізуються матеріали Центрального державного архіву вищих органів влади і управління України в м. Київ. Увагу акцентовано на питанні запровадження першої загальнодержавної “Інструкції з обліку та зберігання” для музеїв. В дослідженні простежено характер та динаміку змін у галузі зберігання художніх пам’яток після запровадження “Інструкції”.
Ключові слова: зберігання, модернізація фондової роботи, превентивна консервація, художні музеї, “Інструкція з обліку та зберігання”

Біографія автора

Ірина Марченко, Центр пам’яткознавства НАН України і Українського товариства охорони пам'яток історії та культури (Київ, Україна)

пошукач

Опубліковано
2018-12-02
Як цитувати
Марченко, І. (2018). ФОНДОВЕ ЗБЕРІГАННЯ СТАНКОВОГО ЖИВОПИСУ В ХУДОЖНІХ МУЗЕЯХ ТА ЗАПРОВАДЖЕННЯ “ІНСТРУКЦІЇ З ОБЛІКУ ТА ЗБЕРІГАННЯ” В 1950–1960-ті рр. Науковий вісник Національного музею історії України, (3), 539-542. вилучено із http://visnyk.nmiu.com.ua/index.php/nv/article/view/257