ОГЛЯД СТЕРЕОТИПІВ, ЩО НЕГАТИВНО ПОЗНАЧАЮТЬСЯ НА ОРГАНІЗАЦІЇ ТА РЕЗУЛЬТАТАХ ПІДБОРУ ПРАЦІВНИКІВ МУЗЕЇВ

  • Ольга Зайченко Національний музей історії України

Анотація

Мета: сприяти оновленню управлінської культури і системи підбору працівників, зокрема в музеях України. Завдання: сприяти усвідомленню керівниками музеїв управлінських стереотипів, які заважають результативному впровадженню сучасних підходів і технологій підбору працівників. Методологія, методи: теоретичний аналіз літератури з проблем соціальної поведінки та технологій управління, експертне опитування (база дослідження – 21 респондент). Наукові підходи: управління за цілями та управління за компетенціями. Основні результати дослідження: підтверджено гіпотезу пріоритету компетенцій над напрямком вищої освіти, зібрано приклади стереотипів. Перспективи подальших студій: приклади вдалого підбору і формування музейного колективу в українських музеях. Практичне значення досягнутих результатів, вплив на суспільство: внаслідок усвідомлення стереотипів з’являється шанс звільнитися від їхнього впливу, сформувати нові установки, які сприятимуть впровадженню в практику музеїв сучасних технологій підбору працівників, і утвердити етику “праці з любові” та “сродної праці”. Оригінальність дослідження: у науковій літературі є описи радянської системи переконань та способів її формування, але немає аналізу її перетворення на пострадянську систему поведінки; наявне твердження про важливість зміни етики праці не пов’язується зі зміною управлінської культури.

Ключові слова: ефективний підбір працівників, стереотипи, управлінська культура, етика праці

Біографія автора

Ольга Зайченко, Національний музей історії України

MSc маркетингового менеджменту, методист 1-ї категорії сектору методології музейної роботи відділу науково-методичної роботи, Національний музей історії України (Київ, Україна)

Опубліковано
2017-09-16
Як цитувати
Зайченко, О. (2017). ОГЛЯД СТЕРЕОТИПІВ, ЩО НЕГАТИВНО ПОЗНАЧАЮТЬСЯ НА ОРГАНІЗАЦІЇ ТА РЕЗУЛЬТАТАХ ПІДБОРУ ПРАЦІВНИКІВ МУЗЕЇВ. Науковий вісник Національного музею історії України, (2), 459-465. вилучено із http://visnyk.nmiu.com.ua/index.php/nv/article/view/171