ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ МУЗЕЇВ ВОЛИНІ: ТРАДИЦІЇ ТА НОВАЦІЇ

  • Валентина Надольська Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки

Анотація

У статті на основі аналізу документів наукового архіву Волинського краєзнавчого музею характеризуються традиційні та нові форми роботи з музейною аудиторією та потенційними відвідувачами, орієнтовані на популяризацію діяльності музеїв Волинської області в 1991–2016 рр. З’ясовано, що на Волині музейні працівники приділяють значну увагу ефективному налагодженню співпраці з громадою краю. Дієвими чинниками, які сприяють розширенню музейної аудиторії (в першу чергу, молоді) є реклама музею через телебачення, радіо. Різноманітною є видавнича продукція музеїв Волині, яка вирізняється широкою проблематикою. Соціальне значення музеїв збільшується завдяки новітнім формам – діяльність при музеях гуртків та шкіл; проведення майстер-класів, музейних посиденьок, інсценізацій народних обрядів і звичаїв, Днів відкритих дверей. Великі можливості для ознайомлення відвідувачів з музейними колекціями в сучасних умовах надають інтернет-технології, зокрема створений у 2011 р. веб-ресурс “Музейний простір Волині” та власні веб-сайти шістьох музеїв краю. Проаналізований у статті досвід діяльності музеїв Волині може бути використаний музейниками інших областей, сприятиме комплексному й ціліснішому вивченню процесів музейного будівництва, що характерні для України в останні десятиріччя.

Ключові слова: музей, музейна аудиторія, видавнича діяльність музеїв, музейний веб-сайт, Волинська область

Біографія автора

Валентина Надольська, Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки

кандидат історичних наук, доцент кафедри документознавства і музейної справи, Східноєвропейський національний університет ім. Лесі Українки (Луцьк, Україна)

Опубліковано
2017-09-16
Як цитувати
Надольська, В. (2017). ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ МУЗЕЇВ ВОЛИНІ: ТРАДИЦІЇ ТА НОВАЦІЇ. Науковий вісник Національного музею історії України, (2), 402-408. вилучено із http://visnyk.nmiu.com.ua/index.php/nv/article/view/164