КАМ’ЯНІ СОКИРИ ДОБИ БРОНЗИ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ШКІЛЬНИХ І НАРОДНИХ МУЗЕЇВ)

  • Андрій Дубяга Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

Анотація

Метою дослідження є визначення значення шкільних і народних музеїв у збереженні археологічної спадщини України, популяризація археологічної науки та введення до широкого наукового обігу відомостей про кам’яні сокири доби бронзи зі Сходу України, які зберігаються у означених музеях. Ця проблема стає дуже актуальною через процеси децентралізації та перепідпорядкування закладів освіти і культури. Здебільшого археологічні матеріали (зокрема кам’яні сокири) вже були предметом наукових публікацій, але досі є археологічні матеріали доби бронзи, не введені до наукового обігу. Їхню атрибуцію ускладнює те, що більшість експонатів означених музеїв надійшли до фондів не як матеріали археологічних експедицій, а як випадкові знахідки.

Ключові слова: кам’яні сокири, класифікація кам’яних сокир, шкільний музей, народний музей

Біографія автора

Андрій Дубяга, Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

завідувач відділу національного виховання, Донецький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти (Слов’янськ, Україна)

Опубліковано
2017-09-15
Як цитувати
Дубяга, А. (2017). КАМ’ЯНІ СОКИРИ ДОБИ БРОНЗИ ЗІ СХОДУ УКРАЇНИ (ЗА МАТЕРІАЛАМИ ШКІЛЬНИХ І НАРОДНИХ МУЗЕЇВ). Науковий вісник Національного музею історії України, (2), 302-303. вилучено із http://visnyk.nmiu.com.ua/index.php/nv/article/view/153