ПРОТОКОЛИ ЗАСІДАНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ НА ПАРИЗЬКІЙ МИРНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ 1919–1920 РР. ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО

  • Олена Спицька Національний музей історії України

Анотація

Публікація висвітлює один із найскладніших періодів діяльності делегації УНР на Паризькій мирній конференції 1919–1920 рр. Характеризує головні напрями цієї діяльності – намагання досягти визнання незалежності УНР провідними та іншими державами світу, врахування інтересів українського народу у ході повоєнних геополітичних змін у Центральній і Східній Європі, налагодження політичної, військової та торговельно-економічної співпраці з іншими країнами. На прикладі аналізу змісту протоколу засідання делегації від 6 червня 1919 р. проілюстровано комплекс проблем, що обговорювали члени делегації, – від складних політичних і зовнішньоекономічних питань до організаційних моментів, які мали важливе значення для ефективного виконання делегацією своїх завдань.

Ключові слова: Паризька мирна конференція, делегація, Антанта, УНР, Галичина, Польща, США

Біографія автора

Олена Спицька, Національний музей історії України

науковий співробітник науково-дослідного відділу “Музей Української революції 1917–1921 років”, Національний музей історії України (Київ, Україна)

Опубліковано
2017-09-15
Як цитувати
Спицька, О. (2017). ПРОТОКОЛИ ЗАСІДАНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕЛЕГАЦІЇ НА ПАРИЗЬКІЙ МИРНІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ 1919–1920 РР. ЯК ІСТОРИЧНЕ ДЖЕРЕЛО. Науковий вісник Національного музею історії України, (2), 245-253. вилучено із http://visnyk.nmiu.com.ua/index.php/nv/article/view/147