РОЗВИТОК ОБРЯДОВОЇ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА ХРАМУ В УКРАЇНІ

  • Дмитро Степовик Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАНУ

Анотація

Автор досліджує таке явище в історії й культурі України, як ктиторство і донаторство церковних достойників, як у церковній, так і у світській культурі Київської Русі-України, у добу пізнього Середньовіччя, козацьку добу й особливо – у дуже несприятливий для розвитку національних форм української культури період XIX століття. Звернено увагу на опір негативним тенденціям в політиці імперської влади Московії й, зокрема, Російської Церкви, в тому числі прагненням притлумити або й знищити все українське в культурі. Протистояння полягало в тому, що традиції зберігалися українцями в побуті, у відзначенні свят, в обрядах, які завжди мали глибокий християнський, євангельський характер.


Ключові слова: ктитори, донатори, меценати, архітектура, мистецтво, стилі, свята, обряди, культ, заборони, спротив

Відомості про автора

Дмитро Степовик, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАНУ

доктор філософії, доктор мистецтвознавства, доктор богословських наук, професор, академік АН Вищої освіти України; провідний науковий співробітник, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Рильського НАНУ; професор, Київська православна богословська академія УПЦ Київського Патріархату; професор, Український вільний університет у Мюнхені, Баварія, ФРН (Київ, Україна)

Опубліковані
2017-09-15
Як цитувати
СТЕПОВИК, Дмитро. РОЗВИТОК ОБРЯДОВОЇ КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВА ХРАМУ В УКРАЇНІ. Науковий вісник Національного музею історії України, [S.l.], n. 2, p. 240-244, sep. 2017. ISSN 2618-0235. Доступно за адресою: <http://visnyk.nmiu.com.ua/index.php/nv/article/view/146>. Дата доступу: 25 apr. 2019