ФРАГМЕНТИ РИМСЬКИХ КОЛЬЧУГ І–ІІ СТ. В ЗІБРАННІ НМІУ (НОВІ НАДХОДЖЕННЯ)

  • Марина Хомчик Національний музей історії України
  • Юрій Бут Національний музей історії України

Анотація

В повідомлені розглядаються фрагменти римських кольчуг І–ІІ ст., які походять з території АР Крим (Україна). В античних державах Північного Причорномор’я кольчуги використовувались з І ст. до н. е. по IV ст. н. е. Вони мали вигляд сорочки без рукавів з наплічниками які кріпилися за допомогою застібки-фіксатора у вигляді залізних чи бронзових гачків та заклепок. Знахідки фрагментів кольчуг в античних пам’ятках на території сучасної України рідкісні. Відомо, що при розкопках святилища античного часу у перевалу Гурзуфське Сідло АР Крим у 1981–1993 рр. знайдено (892 фр. і 380 ланок залізної кольчуги Lorica Hamata та два фрагменти зі вставками з бронзових ланок). Знахідки з розкопок святилища зберігаються в Ялтинському історико-літературному музеї. Отже, НМІУ одержав рідкісні і дуже цікаві експонати античного часу.

Ключові слова: кольчуга Lorica Hamata, кольчужний обладунок, військовий захисний панцир, застібка-фіксатор, Пантікапей

Біографії авторів

Марина Хомчик, Національний музей історії України

старший науковий співробітник сектору “Археологія доби раннього заліза” науково-дослідного відділу збереження фондів, Національний музей історії України (Київ, Україна)

Юрій Бут, Національний музей історії України

завідувач сектору реставрації металу відділу наукової реставрації пам’яток, Національний музей історії України (Київ, Україна)

Опубліковано
2017-09-15
Як цитувати
Хомчик, М., & Бут, Ю. (2017). ФРАГМЕНТИ РИМСЬКИХ КОЛЬЧУГ І–ІІ СТ. В ЗІБРАННІ НМІУ (НОВІ НАДХОДЖЕННЯ). Науковий вісник Національного музею історії України, (2), 24-28. вилучено із http://visnyk.nmiu.com.ua/index.php/nv/article/view/121

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають